Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziccy drogowcy twierdzą, że zima ich nie zaskoczyła, ale kolizja była

Poniedziałek, 29 listopada 2010, 12:36
Aktualizacja: 12:38
Autor: KO
Świebodzice: Świebodziccy drogowcy twierdzą, że zima ich nie zaskoczyła, ale kolizja była
Fot. UM Świebodzice
Cały sprzęt Zakładu Gospodarki Komunalnej w Świebodzicach wyjechał z samego rana na ulice i chodniki miasta. – Na ulicach pracują pług i pługopiaskarka, a na chodnikach pług wirnikowy, mały ciągnik i multicar – wylicza Józef Żukrowski, szef ZGK. W sobotę jednak na śliskiej jezdni w mieście doszło do kolizji.

Jak podają świebodziccy drogowcy, jezdnie są w dobrym stanie, ale gorzej jest z chodnikami. Śnieg ciągle sypie i to dosyć intensywnie, dlatego ekipy zajmujące się odśnieżaniem nie mają łatwego zadania. – Lada dzień spodziewamy się dostawy nowo zakupionego sprzętu: miniciągnika z pługiem, który zajmie się utrzymaniem chodników – mówi Józef Żukowski. ZGK do walki ze śniegiem i lodem ma przygotowane 70 ton soli oraz 300 ton piasku. Do pracy przy akcji zima zakład skierował około dwudziestu osób.

Pierwszy śnieg pojawił się w sobotę. Rano, ok. godz. 9.20 volkswagen polo na ul. Strzegomskiej zjechał ze śliskiej nawierzchni i uderzył w kamienny mur. Znajdującym się w aucie kobiecie i mężczyźnie opuścić pojazd pomogła straż pożarna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group