Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzicka Rada Seniorów podsumowała rok

Sobota, 16 grudnia 2017, 7:41
Autor: red
Świebodzice: Świebodzicka Rada Seniorów podsumowała rok
Fot. UM Świebodzice
Koperta życia, uczestnictwo w Jarmarku Bożonarodzeniowym, doprowadzenie do pojawienia się ławek na ul. Browarowej i Zwycięstwa czy barierek przy zejściu z cmentarza – to najważniejsze działania, które udało się zrealizować w mijającym roku Świebodzickiej Radzie Seniorów.

Ostatnia w tym roku sesja odbyła się we wtorek, 12 grudnia.

Sesję poprowadził Przewodniczący ŚRS Henryk Sawa, wśród zaproszonych gości byli Anna Żygadło Sekretarz Miasta i Jan Klepiec Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach oraz Zofia Marek Przewodnicząca Komisji Oświaty RM i Agnieszka Gielata dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Obszerną relację z realizacji programu przedstawiła Halina Blaźniak, koordynator Koperty Życia.
- Z kopert skorzystało według naszych szacunków co najmniej 1000 osób, rozdaliśmy 600 sztuk druków, ale sporo podwójnych – mówiła. – Staramy się wychodzić do ludzi, jesteśmy obecni na wydarzeniach senioralnych i z naszego rozeznania wynika, że ludzie są zadowoleni.

- Chciałam wyrazić duże uznanie dla działań związanych z Kopertą Życia, jest to projekt realizowany w wielu miastach i cieszę się, że Świebodzice do tej akcji dołączyły - podkreślała radna Zofia Marek.

Przewodniczący Sawa zaznaczył, że Rada będzie w przyszłym rok kontynuować swoje działania, związane m. in. z usuwaniem barier architektonicznych dla osób starszych. Środowisko seniorów czeka także na nowe rozkłady jazdy autobusów miejskich, które będą czytelniejsze. Nowe rozkłady, jak poinformowała Anna Żygadło, pojawią się od nowego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group