Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyłęgów: Świetlica w Przyłęgowie oddana do użytku mieszkańców

Wtorek, 19 września 2017, 9:26
Autor: red
Przyłęgów: Świetlica w Przyłęgowie oddana do użytku mieszkańców
Fot. UM Żarów
Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy Przyłęgowa korzystali ze starej i zaniedbanej świetlicy wiejskiej. Dziś do ich dyspozycji jest nowoczesny i zmodernizowany obiekt. Jest schludny i estetyczny.

Nie do poznania - jak mówią sami mieszkańcy wsi. Świetlica wiejska w Przyłęgowie po kapitalnym remoncie, w sobotę, 16 września została oddana do ich użytku.

To była wielka uroczystość we wsi. Mieszkańcy przystroili sam obiekt i przygotowali prezentację multimedialną, wystawę oraz słodki poczęstunek. Tuż po oficjalnym przecięciu wstęgi, w zmodernizowanej świetlicy wiejskiej odbyła się także msza święta, podczas której ksiądz Wiesław Ignatowicz poświęcił obiekt.
- Świetlica wiejska przez lata niszczała i straszyła swoim wyglądem. Dziś spotykamy się w miejscu, które zupełnie nie przypomina już tego sprzed remontu. Teraz chce się tutaj przychodzić. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się i włożyli tyle wysiłku w przygotowanie tej uroczystości - mówiła podczas otwarcia świetlicy Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa.

Podczas uroczystości otwarcia nowo wyremontowanej świetlicy burmistrz Leszek Michalak i sołtys Agnieszka Proniewicz podziękowali także zaangażowanym mieszkańcom. Podziękowania odebrali Grażyna Bielak, Andrzej Hryciuk, Mieczysław Hryciuk, Danuta Pawlik, Helena Lewicka, Zofia Poźniak i Helena Bedryjowska.
- To wielka rzecz móc liczyć na drugiego człowieka. To Wy, drodzy mieszkańcy włożyliście serce w ten obiekt. Przygotowaliście wspaniałą uroczystość i wiem, że dołożycie wszelkich starań, aby ten obiekt był nie tylko zadbany, ale również we właściwy sposób wykorzystywany. Gratuluję i cieszę się, że świetlica wiejska, dzięki kapitalnemu remontowi, który został tutaj zrealizowany, odzyskała utracony blask - gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

Dziś tutaj wszystko wygląda inaczej. Budynek świetlicy został gruntownie przebudowany. Ma wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty. Zyskał także nową elewację. Będzie gdzie organizować wiejskie spotkania, imprezy i zabawy. Ale nie tylko.
- Wniosek na przebudowę świetlicy w Przyłęgowie, Mrowinach i Mielęcinie jako obiektów kultury złożyło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W niedługim czasie kapitalnych remontów doczekały się trzy duże świetlice wiejskie, które są centrum kulturalnym w każdej wsi. Dlatego planujemy zorganizować na świetlicach dużo nowych zajęć. Na pewno będą to wyjazdowe warsztaty, projekcje filmowe i wiele innych. Będzie się działo - zapewniał Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt "Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów - przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów" otrzymał 699 734,03 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Remont trzech świetlic wiejskich kosztował dokładnie 833 032,99 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group