Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Szczegółowy odbiór robót na DW 374

Środa, 31 lipca 2013, 8:59
Aktualizacja: 9:02
Autor: red.
Strzegom: Szczegółowy odbiór robót na DW 374
Fot. UM Strzegom
Prace remontowe na ul. Świdnickiej, na odcinku od ronda do świateł zakończono. 29 lipca dokonano odbioru remontu ul. Świdnickiej w Strzegomiu, wykonywanego przez DSDiK we Wrocławiu.

W składzie komisji uczestniczyli m.in. : przewodniczący komisji - Marek Porada, Kierownik Służby Utrzymaniowo-Remontowej DSDiK O/ Wałbrzych - Olszyniec, Tadeusz Sroka, Kierownik Służby Utrzymaniowo-Remontowej DSDiK O/ Wałbrzych- Jelenia Góra, Bogusław Bartosik, inspektor terenowy, Paweł Marchlewski i Zenon Sozański z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, a okiem gospodarza doglądał odbierane prace Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

- Do zrobienia są poprawki, które jeszcze przed odbiorem można było wykonać- mówi Tadeusz Sroka z DSDiK - Z wykonawcą zostanie ustalony termin wykonania poprawek.

- Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z dokumentacją, przedmiarem robót, specyfikacją techniczną. Często jest tak, że trzeba wykonać drobne korekty. Są one związane z urządzeniami obcymi, które są w pasie jezdni, a które zawsze przysparzają kłopotów wykonawcom. Są to urządzenia infrastruktury technicznej: studnie, włazy kanalizacyjne, obudowy zaworów gazowych i wodnych. Zauważyliśmy drobne zastoiska wody, ale usunęliśmy usterki. Odwodnienie drogi zostało poprawione w czasie realizacji prac -mówi Zbigniew Sztander, kierownik robót.

Jak zapewnił wykonawca, do końca przyszłego tygodnia zostaną wykonane poprawki i usunięte usterki.
- Oczywiście drobiazgi są jak przy każdym odbiorze. Są problemy z odwodnieniem, bo spadek podłużny tej drogi jest bardzo mały. Gdyby był większy o 2-3 % to spadek wody byłby lepszy. Pozostało jeszcze troszkę robót porządkowych, oczyszczenie studzienek ściekowych i inne, które należy usunąć - stwierdza przewodniczący komisji Marek Porada, kierownik służby remontowo- utrzymaniowej w Wałbrzychu,

- Mam nadzieję, że usterki zostaną usunięte w ustalonym terminie i będziemy się cieszyć nową drogą wjazdową do Strzegomia. W imieniu władz samorządowych gminy Strzegom pragnę wyrazić podziękowania za dotychczasową współpracę z DSDiK i nadzieję na dalszą, czego przykładem jest kolejna inwestycja na trasie Stanowice - Grochotów, gdzie zostaną wykonane nowe chodniki, a sama wieś zapomniana przez wiele lat zyska na wyglądzie - komentuje Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza.

Zaznaczmy, że z powodu kradzieży dwóch lamp sygnałowych na skrzyżowaniu ulic Świdnicka- Kasztelańska, sygnalizacja świetna nie działa. Zakup i zainstalowanie nowych lamp - jeszcze potrwa jakiś czas.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group