Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Szersza droga i nowy chodnik w Tomkowicach

Piątek, 1 listopada 2013, 11:18
Aktualizacja: 11:22
Autor: red.
Tomkowice: Szersza droga i nowy chodnik w Tomkowicach
Fot. użyczone
We wtorek, 20 października, oddano do użytku mieszkańców miejscowości ponad 360 metrów nowego chodnika. To kolejna wspólna inwestycja powiatu i gminy Strzegom w infrastrukturę drogową powiatu świdnickiego.

Wartość zadania opiewała na kwotę ponad 105 tysięcy złotych, z czego 80% pochodziło z budżetu gminy a 20% to środki powiatowe. Inwestycja polegała na położeniu kostki betonowej oraz odwodnieniu jezdni poprzez montaż studzienek burzowych z przykanalikami do istniejącego kolektora deszczowego.

- Nowy chodnik to dobra wiadomość dla mieszkańców Tomkowic. W ramach tej inwestycji poszerzyliśmy także jezdnię o 40 cm. co z pewnością upłynni ruch i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi – podsumowuje inwestycję Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DROG ART. ze Strzegomia a w odbiorze uczestniczyli: Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu, Zbigniew Suchyta burmistrz Strzegomia, Marek Olesiński dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz przedstawiciel wykonawcy i sołtys Tomkowic Andrzej Szczepanik. Zarówno burmistrz Zbigniew Suchyta, jak również sołtys bardzo dobrze ocenili wykonanie inwestycji. Burmistrz Strzegomia zapowiedział, że to nie koniec inwestycji w Tomkowicach.

- W przyszłym roku chcielibyśmy dokończyć budowę chodnika w Tomkowicach, co łącznie z oddanym dziś do użytku fragmentem poprawi estetykę oraz znacznie ułatwi mieszkańcom poruszanie się po miejscowości – dodaje burmistrz Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group