Możliwość korzystania z terminali płatniczych to przede wszystkim ułatwienie dla policjantów, jak i dla osób, które mają możliwość skorzystania z nich. Za pomocą urządzenia można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego tj. BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie.
Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym, od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala. Dotychczas kierujący o tej możliwości wypowiadali się przychylnie, zgodnie twierdząc, że obecnie większość opłat za rachunki i zakupy robią w formie bezgotówkowej.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.