Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 691
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: To była ostatnia edycja

Wtorek, 11 czerwca 2024, 11:50
Autor: red
Jaworzyna Śląska: To była ostatnia edycja
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Od lat zaprasza mieszkańców naszej gminy do świata muzyki, wykonywanej z pasją i sercem. Corocznie organizuje koncert, podczas którego mieszkańcy – amatorzy grają na różnych instrumentach. W piątek, 7 czerwca Hieronim Fabiś zaprosił na dwudziestą, jubileuszową edycję „Musica con passione”.

Muzyka z pasją wybrzmiała w Jaworzynie Śląskiej po raz dwudziesty i znów udowodniła, że ma zdolność do łączenia ludzi… Szczególnie, jeśli jest muzyką wypływającą prosto z serca, a tylko taką można było usłyszeć podczas piątkowego koncertu „Musica con Passione”.

7 czerwca w sali konferencyjnej na stadionie miejskim odbyła się jubileuszowa edycja imprezy, podczas której swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach zaprezentowali mieszkańcy gminy i okolic. Niezmiennie od dwudziestu lat inicjatorem wydarzenia jest Hieronim Fabiś – emerytowany nauczyciel muzyki i instruktor muzyczny Zespołu „Jaworzynianie”. Podczas kameralnego koncertu nie zabrakło wspomnień poprzednich edycji imprezy i podziękowań za trud i pracę wkładaną nie tylko w wydarzenie, ale również w promocję muzyki. – Dwadzieścia lat temu ówczesny dyrektor Domu Kultury Zdzisław Skarbek zaproponował mi organizację cyklu koncertów dla mieszkańców - amatorów, którzy prezentują umiejętności gry na różnych instrumentach. I tak narodził się cykl „Musica con passione” – wspominał Hieronim Fabiś. Wydarzenie od lat odbywa się przy wsparciu Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. Dlatego też szczególne podziękowania skierowano do Sylwestra Bartczaka – poprzedniego dyrektora instytucji. Podziękowanie otrzymali również Mariola i Artur Żelaźni dla rodziny najchętniej, najczęściej i najliczniej uczestniczącej podczas każdej z edycji koncertu. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz na ręce Hieronima Fabisia złożył zaś specjalne podziękowanie nie tylko za ideę koncertów, ale też promocję lokalnej kultury.

Podczas tegorocznej edycji koncertu: Elvis Żoch (keyboard), Paulina Dobroń (śpiew), Kinga Godyń (pianino), Alicja Malik (śpiew), Miłosz Dec (pianino), Zbigniew Czajkowski (akordeon). Wszyscy występujący otrzymali z rąk Hieronima Fabisia pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej.

Niestety, była to dwudziesta edycja wydarzenia, a zarazem ostatnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group