Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Tragiczne wypadki i nietrzeźwi na drogach

Wtorek, 22 marca 2011, 19:32
Aktualizacja: 21:06
Autor: KO
powiat świdnicki: Tragiczne wypadki i nietrzeźwi na drogach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Drogówka niestety miała w ostatnich dniach sporo pracy. Mundurowi schwytali dwunastu nietrzeźwych kierujących. W niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku w Kłaczynie, a wczoraj do groźnego wypadku w Strzegomiu. Poszkodowany w tym ostatnim zdarzeniu jest w stanie ciężkim.

W niedzielę, 20 marca, o godz. 19.50 w Kłaczynie w gminie Dobromierz czterdziestopięcioletnia kobieta prowadząca volkswagena vento najechała na leżącego na ulicy mężczyznę. Jeszcze nie ustalono, z jakiego powodu poszkodowany znalazł się na jezdni, nie wiadomo, czy był trzeźwy. Stwierdzi to sekcja zwłok, bo mężczyzna niestety zginął. To trzydziestosześcioletni mieszkaniec gminy Dobromierz. Wiadomo, że kierująca volkswagenem była trzeźwa.

Wczoraj w Strzegomiu przy ul. Armii Krajowej o godz. 5.40 doszło do zderzenia osobowej hondy z motorowerem marki Simson. Z ustaleń wynika, że winny jest czterdziestosiedmioletni kierowca samochodu, który podczas manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka motorowerem. Simsonem jechał czterdziestodwuletni mieszkaniec Strzegomia, który z urazami m.in. głowy został przewieziony do wałbrzyskiego szpitala. Jego stan jest poważny.

Wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy prowadził ostatnio działania kontrolne pod kryptonimami „ Alkohol i narkotyki” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Drogówka częściej na ulicach pojawiała się od czwartku, 17 marca, do niedzieli, 20 marca. Badaniom na zawartość alkoholu poddano pięćdziesięciu dwóch kierowców, sześciu z nich prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu. Rekordzista został zatrzymany na terenie gminy Strzegom, jadąc rowerem w organizmie miał blisko 3,30 promila alkoholu.

- Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - przypomina starszy aspirant Katarzyna Czepil.

Głównym celem akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” było zwrócenie uwagi na zachowanie się pieszych, rowerzystów i motorowerzystów na drodze, a w szczególności reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia. Policjanci skontrolowali czterdziestu siedmiu pieszych, dwudziestu jeden rowerzystów i dwunastu motorowerzystów. Mandatami karnymi drogówka ukarała dziesięciu pieszych, a siedmiu pouczyli. Mandaty trafiły też do trzech rowerzystów,a pouczenia do dwóch cyklistów.

- W czasie działań zatrzymanych zostało także ośmiu kierowców będących pod wpływem alkoholu, o ośmiu za dużo - podsumowuje Katarzyna Czepil.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group