Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny/Siedlimowice: Trasa Mrowiny–Siedlimowice odremontowana i wzmocniona

Sobota, 25 września 2010, 15:35
Aktualizacja: 15:37
Autor: KO
Mrowiny/Siedlimowice: Trasa Mrowiny–Siedlimowice odremontowana i wzmocniona
Fot. SP w Świdnicy
Cztery kilometry nowej nawierzchni na wzmocnionej podbudowie. Tak wygląda teraz droga Mrowiny–Siedlimowice. Kopalnia współpracowała z powiatem przy remoncie – przekazała na ten cel 100 tys. zł.

To ciężki transport z kopalni w Siedlimowicach w głównej mierze odpowiadał za stan szosy. - Pomoc finansowa i dobra współpraca kopalni z samorządem powinna być dobrym przykładem dla innych, pokazującym, że można znaleźć kompromis i rozwiązanie przy remontach dróg rozjeżdżanych przez tiry – mówi Roman Etel, członek zarządu powiatu w Świdnicy. - Tutaj nie będzie konieczności stawiania znaku ograniczającego tonaż, bo droga została odpowiednio wzmocniona.

Dyrektor kopalni Bogdan Kisiała przyznał, że rozumie problemy rozjeżdżania dróg przez transport ciężki wywożący kamień z kopalń, do czego przyczynia się także jego firma. - Powiat zwrócił się do nas o pomoc finansową, a my chętnie jej udzieliliśmy wiedząc, że droga będzie miała odpowiednie parametry techniczne pod transport ciężki – mówi Bogdan Kisiała, dyrektor grupy Mineral Polska. - Dzięki temu mamy którędy kamień wywozić.

Remont drogi powiatowej na odcinku Mrowiny-Siedlimowice został wykonany przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów za 1448682,11 zł. Trasa po remoncie została wczoraj odebrana (czytaj też: tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group