Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1038
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ulica Bystrzycka od nowa

Piątek, 26 września 2014, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: red.
Blisko 1,4 mln zł przeznaczyło miasto na remont drogi powiatowej. Dzięki temu kierowcy mogą komfortowo korzystać z ul. Bystrzyckiej. Większe bezpieczeństwo zagwarantowano pieszym i rowerzystom.

Oficjalne otwarcie z udziałem władz powiatu, miasta i gminy Świdnica miało miejsce w piątek, 26 września.

Przebudowa drogi to ważna inwestycja, która bez dużego zaangażowania miasta nie mogłaby zostać zrealizowana.

– Gruntowny remont ulicy Bystrzyckiej był konieczny, ponieważ remonty fragmentów nie przynoszą finalnie dobrych efektów. Dzięki współpracy trzech samorządów i wsparciu projektu ze środków zewnętrznych kierowcy mogą mieć satysfakcję z podróżowania w komfortowych warunkach. W związku z inwestycją powstała ścieżka rowerowa i nowe zatoki autobusowe. Usprawnione zostało również włączenie ul. Bystrzyckiej w Westerplatte. To ważna inwestycja nie tylko dla powiatu, ale mieszkańców Świdnicy, stąd nasze wsparcie – mówi prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Cała inwestycja kosztowała ponad 3,3 mln zł. 1,18 mln zł pochodziło z budżetu Świdnicy, 0,34 mln zł to wkład powiatu. Gmina Świdnica przekazała na ten cel 0,15 mln zł. Pozostała kwota pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W związku z inwestycją miasto zrealizowało również zadanie montażu nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Na ten cel przeznaczono dodatkowo blisko 210 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group