Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Dworcowa w przebudowie

Środa, 15 października 2014, 9:37
Aktualizacja: 13:38
Autor: red.
Żarów: Ulica Dworcowa w przebudowie
Fot. UM Żarów
Żarowscy handlowcy czekali na to od dawna. Nie ma już śladu po starej i zniszczonej wiacie przystankowej. W tym miejscu za to powstanie nowa i dużo mniejsza wiata przystankowa, która nie tylko odsłoni sklepowe witryny żarowskich kupców, ale uczyni to miejsce znacznie atrakcyjniejszym.

Na nowy przystanek mieszkańcy będą musieli trochę poczekać. Ale autobusy i nyski dalej zabierać będą pasażerów z tego miejsca. Choć chwilowo bez wiaty przystankowej. - Ta wiata przystankowa to historia w Żarowie, ale dobrze, że została rozbudowana. Tam, obok tego miejsca tylko niektórzy przychodzili i załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne - podkreślają mieszkańcy, którzy obserwowali, jak stary przystanek autobusowy został zniszczony.

Wyburzenie starej wiaty przystankowej to tylko pierwsza część z zaplanowanych inwestycji przy ul. Dworcowej w Żarowie. Plac zostanie utwardzony również kostką betonową i pojawią się nowe obrzeża betonowe. A sami handlowcy zaproponują układ zagospodarowania zieleni, zaplanują nasadzenia, rabaty i klomby. Tak, jak uzgadniali to podczas spotkania z burmistrzem Żarowa. Centralna ulica w Żarowie odzyska utracony blask. - Kilka tygodni temu ruszyły pierwsze prace remontowe. A już dziś przystąpiliśmy do kolejnego etapu prac. Plac przy ulicy Dworcowej w Żarowie jest przebudowywany, a remont będzie realizowany w taki sposób, aby nie utrudniał pracy miejscowym handlowcom - zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Pieniądze na przebudowę ulicy Dworcowej w Żarowie, w sumie 17 tysięcy złotych gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group