Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ulica Koszarowa w Strzegomiu przebudowana

Wtorek, 19 listopada 2013, 11:04
Aktualizacja: 11:07
Autor: red.
Strzegom: Ulica Koszarowa w Strzegomiu przebudowana
Fot. użyczone
13 listopada odbył się odbiór końcowy robót dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej ul. Koszarowej w Strzegomiu wraz z budową drobnej infrastruktury przestrzeni publicznej na terenach powojskowych” – ETAP I „Przebudowa odcinka ul. Koszarowej w Strzegomiu”. Roboty budowlane trwały od 21 marca do 31 października.

Wykonawcą robót była firma P.H.U.N. „STAL-LOK” Jadwiga Rypan z Żarowa, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Podwykonawcą w zakresie dotyczącym wykonania nawierzchni z asfaltobetonu było z kolei Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Zakres robót obejmował między innymi rozebranie istniejących nawierzchni, przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu, wykonanie nawierzchni chodnika i zjazdów na posesje z kostki betonowej wibroprasowanej, wykonanie nowych oraz wymianę istniejących wpustów drogowych przykrawężnikowych. Warto dodać, że w ramach inwestycji część prac prowadzona była na terenie stanowiącym własność PKP S.A.

– Realizacja tego zadania inwestycyjnego była bardzo ważna – podkreśla Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. – Dzięki przebudowie ul. Koszarowej zarówno osoby zmotoryzowane, jak i piesi będą mogli dużo szybciej i łatwiej przedostać się z ul. Al. Wojska Polskiego na ul. Armii Krajowej. Pozwoli to na pewno zaoszczędzić sporo czasu – dodaje Ewelina Kowalska.

Długość zmodernizowanej drogi wynosi 0,29 km, zaś nośność drogi po modernizacji osiągnęła wielkość 100 kN/oś. Całkowity koszt realizacji inwestycji - z uwzględnieniem robót budowlanych, opracowaniem dokumentacji projektowej i nadzorem inwestorskim - wyniósł 604 226,04 zł brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group