Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Ulica Świdnicka w Wierzbnej w remoncie

Czwartek, 30 października 2014, 19:35
Aktualizacja: 19:38
Autor: red.
Wierzbna: Ulica Świdnicka w Wierzbnej w remoncie
Fot. UM Żarów
Nawierzchnia drogowa ulicy Świdnickiej w Wierzbnej już od dłuższego czasu wymagała pilnego remontu. Ubytki drogowe, które powstały na tym odcinku były pozostałością po pracach kanalizacyjnych. Były jednak na tyle duże, że utrudniały jazdę kierowcom.

Od dziś jednak użytkownicy ruchu drogowego będą mogli poruszać się nową nawierzchnią asfaltową. - Nawierzchnia tej drogi rzeczywiście była bardzo zniszczona i w tej chwili jest odtwarzana. Ale też nie bez powodu te prace wykonywane są właśnie teraz. Związane jest to z dwuletnim cyklem inwestycji, jaką jest budowa kanalizacji w Wierzbnej i Bożanowie. W miejscach, gdzie w ramach budowy kanalizacji zniszczeniu uległa nawierzchnia jezdni kładziona jest nowa warstwa asfaltowa - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Ulica Świdnicka nie jest jedynym odcinkiem drogowym, który uległ zniszczeniu podczas budowy kanalizacji. Wszędzie tam, gdzie zniszczenia zostały spowodowane pracami remontowymi, nawierzchnie drogowe będą modernizowane. - W ramach budowy kanalizacji w Wierzbnej i Bożanowie przygotowaliśmy 7800 metrów kwadratowych asfaltu. Na tych wszystkich ulicach w Wierzbnej, na których powstały ubytki drogowe budowane są nowe nawierzchnie drogowe - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group