Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ulica Westerplatte z dogodną organizacją ruchu

Piątek, 30 maja 2014, 8:38
Aktualizacja: 10:10
Autor: red.
Jest wygodniej dla pieszych, kierowców i parkujących, a przede wszystkim bezpieczniej. Mowa o nowej organizacji ruchu w rejonie ul. Westerplatte (odcinek od pl. Wolności do ronda przy ul. Śląskiej).

Pod koniec 2013 roku Zespół Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działający przy prezydencie Świdnicy zarekomendował działania w kierunku uspokojenia ruchu na ulicy Westerplatte. W ramach działań konieczne było wykonanie badania natężenia ruchu i analiza wyników. Stąd decyzja o zmianie lokalizacji przejść, redukcja pasów ruchu z 4 do 2 i zwiększenie liczby miejsc do parkowania.

Badania wprost pokazały, że 90 proc. kierujących jeździło środkowymi pasami ruchu, tylko 10 proc. podróżowało pasami skrajnymi. Badanie pozwoliły na sprawdzenie również, szczegółowych kierunków ruchu pieszego. Wyniki badań i wcześniejsze wskazówki pozwoliły na realizację zmian np. przeniesienia przejścia dla pieszych w rejon głównego wejścia do Galerii Świdnickiej.

Wprowadzenie zmian było możliwe po wybudowaniu przez miasto ulicy Towarowej i Przemysłowej, co przyczyniło się do znacznego odciążyć ścisłego centrum z ciężkiego ruchu tranzytowego na trasie Wałbrzych-Strzegom do Dzierżoniowa przez wyznaczenie tą drogą tranzytu pojazdów. Kolejnym krokiem była zamiana kategorii dróg, która spowodowała, że ul. Towarowa i Przemysłowa stała się drogą wojewódzką, a ul. Westerplatte (na odcinku od ul. Bystrzyckiej do pl. Wolności), stała się drogą gminną.

Zmiany mają wpłynąć na uspokojenie ruchu – zmniejszenie prędkości pojazdów, skrócenie długości przejść dla pieszych. Co więcej pojawiło się 40 nowych miejsc parkingowych.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group