Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowego

Czwartek, 27 listopada 2014, 15:23
Aktualizacja: 15:25
Autor: red.
Świdnica: W piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowego
Fot. archiwum
W piątek, 28 listopada od godzin porannych będzie można korzystać w pełni z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Sprzymierzeńców, kończą się prace przy przebudowie drogi, co nie będzie kolidowało z przywróceniem ruchu.

W tym miejscu poprawiło się nie tylko bezpieczeństwo dla pieszych i kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanki, w tym dodatkowy, wydzielono poza pasem jezdni. Na ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej uruchomione zostaną przystanki dla linii nr 50 i 52.

W piątek przywrócony zostanie również ruch w rejonie pl. Grunwaldzkiego – droga prowadząca do budynku dworca. Obecnie obowiązywał będzie tam ruch jednokierunkowy, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych, jak i komfortu oraz liczby miejsc parkingowych dla kierowców. W tym miejscu oprócz dotychczasowego przystanku postojowego, utworzony został przystanek tylko dla wsiadających pasażerów linii nr 7 i 2.

Zmiany dotyczyć będą również pasażerów linii nr 10 (kierunek ul. Strzelińska) oraz linii nr 50, które przeniesione zostaną na pl. Grunwaldzki, po stronie sklepu „Jonatan”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group