Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W służbie Bogu – kapłani świętują

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 14:56
Aktualizacja: 15:44
Autor: GrA
Świdnica: W służbie Bogu – kapłani świętują
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś w świdnickiej katedrze zgromadzili się duchowni z terenu całej diecezji świdnickiej. Wspólnie z biskupem odnowili swoje kapłańskie przyrzeczenia.

Poranna msza święta w obchodzony dziś w kościele katolickim Wielki Czwartek należała do kapłanów diecezji świdnickiej. Pod przewodnictwem biskupa świdnickiego księdza Ignacego Deca podczas Mszy świętej Krzyża Świętego odprawionej w świdnickiej katedrze kapłani z terenu całej diecezji odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Tradycyjnie w tym dniu biskup poświęcił również nowe oleje przeznaczone do namaszczeń: podczas chrztu, bierzmowania, sakramentu kapłaństwa oraz przy namaszczeniu chorych. – Niech Ci, którzy będą nimi na zewnątrz namaszczeni, staną się namaszczeni wewnętrznie i godni boskiego odkupienia – mówił podczas poświęcenia olei biskup diecezji świdnickiej ksiądz Ignacy Dec.

W uroczystej mszy świętej wzięli udział również lektorzy oraz ministranci z diecezji świdnickiej. W świdnickiej katedrze w intencji duchownych modlili się również licznie przybyli wierni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group