Sobota, 27 czerwca

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h–

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy gnał bowiem z prędkością aż 106 km/h. Poza mandatem i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, potwierdza to kolejny przypadek odebrania prawo jazdy 23-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu dzierżoniowskiego. rn rn23-letni kierujący pojazdem osobowym marki Audi został zatrzymany w miejscowości Boleścin, kiedy jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, bo z prędkością aż 106 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. rn rnPonownie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka