Czytających: 2390

Świdnica: Wdrapali się na podium

Niedziela, 13 czerwca 2010, 20:38
Aktualizacja: 20:40
Podopieczni Macieja Jaworskiego po zwycięstwie 6:0 nad Pogonią Oleśnica w Dolnośląskiej Lidze Juniorów awansowali na trzecie miejsce w tabeli. 3 punkty na swoje konto dopisali także juniorzy młodsi, którzy wygrali z ekipą Oleśnicy walkowerem.

Początek spotkania nie zapowiadał happy-endu. Świdniczanie nie potrafili wypracować sobie okazji do zdobycia bramki. Po przerwie juniorzy Polonii/Sparty jednak mocno „przycisnęli”. W 55 min. dobrej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Olszewski, ale już w 60 min. meczu „worek z bramkami otworzył” Salamon wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. 10 minut później po bramkach Szuby i Morawskiego świdniczanie prowadzili już 3:0. Mimo wysokiego prowadzenia, nasi juniorzy byli wciąż „głodni” bramek. Każdy ze strzelców bramki dla świdnickiej ekipy dopisał na swoje konto jeszcze po jednym trafieniu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0.

Łatwe 3 punkty dopisali do swojego dorobku podopieczni Roberta Pryki. Po pierwszej części gry świdniczanie po bramce Masnego prowadzili 1:0. Z powodu kłopotów kadrowych graczy Pogoni Oleśnica druga odsłona się jednak już nie odbyła.