Wtorek, 16 czerwca
17°C Jelenia Góra

Wielkanocny stół w SP 315

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

Mazurki, drożdżowe baby wielkanocne, babki i babeczki… na wielkanocnym stole w SP 315. W środę 27 marca klasowa scena stała się miejscem, gdzie uczniowie świdnickiej placówki mogli podziwiać aranżację wielobarwnego stołu wielkanocnego.

Znalazły się na niej nie tylko kolorowe pisanki wykonane przez dzieci, ale też przez ludowych twórców. Szczególnie zachwycała oryginalna łowicka kraszanka zdobiona ludowymi wycinankami. Obok nich królowały majestatyczne palmy wielkanocne w otoczeniu dostojnego bukszpanu i drożdżowych bab wielkanocnych, babek i babeczek. Wielobarwność stołu i radość płynąca z gry kolorów kontrastowała z surowym obrazem Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów kl. IV- VI.rn rnPrawdziwe świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego zaczęło się wtedy, gdy po przybliżeniu polskiej tradycji związanej z Wielkanocą można było spróbować słodkich smakołyków.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka