Znalazły się na niej nie tylko kolorowe pisanki wykonane przez dzieci, ale też przez ludowych twórców. Szczególnie zachwycała oryginalna łowicka kraszanka zdobiona ludowymi wycinankami. Obok nich królowały majestatyczne palmy wielkanocne w otoczeniu dostojnego bukszpanu i drożdżowych bab wielkanocnych, babek i babeczek. Wielobarwność stołu i radość płynąca z gry kolorów kontrastowała z surowym obrazem Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów kl. IV- VI.rn rnPrawdziwe świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego zaczęło się wtedy, gdy po przybliżeniu polskiej tradycji związanej z Wielkanocą można było spróbować słodkich smakołyków.
Wielkanocny stół w SP 315
Audio
Czytaj na głos
Mazurki, drożdżowe baby wielkanocne, babki i babeczki… na wielkanocnym stole w SP 315. W środę 27 marca klasowa scena stała się miejscem, gdzie uczniowie świdnickiej placówki mogli podziwiać aranżację wielobarwnego stołu wielkanocnego.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.