Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna/Nowice/Gmina Świdnica: Wierzbna i Nowice mają zmodernizowaną drogę

Wtorek, 22 listopada 2011, 7:59
Aktualizacja: 13:38
Autor: red
Wierzbna/Nowice/Gmina Świdnica: Wierzbna i Nowice mają zmodernizowaną drogę
Fot. użyczone
W końcu po wielu latach, a w zasadzie od okresu powojennego mieszkańcy wsi Wierzbna i Nowic doczekali się upragnionej modernizacji drogi nr 2937D łączącej te dwie miejscowości. Warto dodać, że gmina Żarów przez lata w granicy swojego obszaru utrzymywała ją w zakresie równania nawierzchni oraz jej utwardzenia, a od kilku lat jej utrzymywaniem zajmował się powiat świdnicki.

W dniu 18 listopada 2011 roku o godz. 10.00 została oficjalnie oddana do użytkowania z nową nawierzchnią bitumiczną. W spotkaniu uczestniczyli: członek zarządu Starostwa Powiatowego w Świdnicy Sabina Cebula, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, Zastępca Burmistrza Żarowa Grzegorz Osiecki, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz wraz ze swoim Zastępcą, wykonawca drogi firma Heilit+Woerner Budowlana Sp. z o.o. w osobie Ryszarda Potocznego oraz sołtys wsi Wierzbna Piotr Chruścicki i sołtys wsi Nowice Tadeusz Duśko. Całość inwestycji została wykonana przez powiat świdnicki. Droga została zmodernizowana na długości 2,70km za kwotę ponad 1,75 mln zł., z czego 200 tys. zł. starostwo pozyskało z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
Rozmowy na temat konieczności wykonania nowej nawierzchni tej drogi były zapoczątkowane już w 2009r. z poprzednim zarządem powiatu. Bardzo cieszy fakt, że w tak niedługim terminie mieszkańcy wsi: Wierzbna, Kalno i Nowice doczekali się modernizacji drogi, po której można swobodnie się poruszać. Warto zaznaczyć, że droga ta dla mieszkańców wsi naszej gminy Wierzbna i Kalna jest drogą dojazdową do Kościoła w Wierzbnej, ale również do cmentarza komunalnego. Przy okazji tej inwestycji obok cmentarza została wykonana w tej samej technologii pętla dla samochodów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group