Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

diecezja świdnicka: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny – dziś dzień wolny od pracy

Niedziela, 15 sierpnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: KO
diecezja świdnicka: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny – dziś dzień wolny od pracy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie zrobimy dziś zakupów w większych sklepach, pracować mogą tylko te, gdzie za ladą staną właściciele. Dziś wielkie święto kościelne, nazywane także Świętem Matki Boskiej Zielnej. Związane jest ono z dogmatem, iż Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny jest przedmiotem dogmatu Kościoła katolickiego, ogłoszonego w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus w 1950 r. przez papieża Piusa XII. Dogmat ten stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały.

W Polsce święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Matkę Boską Wniebowziętą uznaje się za patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. W niektórych rejonach kraju w czasie obrzędów religijnych związanych z tym świętem błogosławi się wiązanki kwiatów.

W naszej diecezji mszę odprawi dziś biskup pomocniczy Adam Bałabuch, który od 3 do 27 sierpnia przebywa na urlopie. O godz. 13.00 będzie on przewodniczył eucharystii odpustowej w parafii Bystrzyca Górna. Z kolei ksiądz biskup Ignacy Dec dziś przewodniczy mszy św. z homilią u Sióstr Jadwiżanek w Szalejowie Górnym (godz. 9.00) oraz mszy św. odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach (godz. 11.00).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group