Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: Wyjdą na ulice Zarzecza

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 20:11
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2011, 7:03
Autor: GrA
Świdnica/Wałbrzych: Wyjdą na ulice Zarzecza
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jutro w kościele katolickim obchodzimy Wielki Piątek. We wszystkich świdnickich kościołach po wieczornej liturgii dla uczczenia męki Chrystusa odprawiona zostanie Droga Krzyżowa. Na Zarzeczu wierni wyjdą na ulice osiedla.

W kościele katolickim rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego. Dziś podczas wieczornej Mszy Świętej wspominano Ostatnią Wieczerzę. W świdnickiej katedrze dla uczczenia tego wydarzenia biskup diecezji świdnickiej ksiądz Ignacy Dec dokonał symbolicznego obmycia stóp dwunastu mężczyznom.

Wielki Piątek upamiętnia natomiast śmierć Jezusa na krzyżu. Dlatego też w kościołach odprawia się w tym dniu Drogę Krzyżową. W tym roku wierni z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z krzyżem wyruszą na ulice osiedla. Początek Drogi Krzyżowej, w której swój udział zapowiedział także biskup diecezji świdnickiej ksiądz Ignacy Dec, zaplanowano na 15.30.

Diecezjalne obchody Wielkiego Piątku odbędą się w tym roku w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu na osiedlu Podzamcze. Początek Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem biskupa diecezji świdnickiej zaplanowano tu na godzinę 20.15.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group