Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce/Chwałków: Wzmocniona szosa od Strzelc do Chwałkowa

Czwartek, 15 lipca 2010, 8:13
Aktualizacja: 8:15
Autor: KO
Strzelce/Chwałków: Wzmocniona szosa od Strzelc do Chwałkowa
Fot. SP w Świdnicy
Odcinek drogi o długości 1,868 km na trasie Strzelce–Chwałków za dokładnie 1155547,06 zł odremontowano i przystosowano do transportu ciężkiego. Wczoraj oficjalnie odebrano ten odcinek.

Nawierzchnia szosy została specjalnie uszczelniona, zlikwidowano liczne spękania, wykonano warstwę wiążącą z betonu asfaltowego oraz warstwę ścieralną.

- Zwrócono przy tej inwestycji uwagę na odpowiednie przygotowanie podbudowy drogi – podkreśla Roman Etel, członek zarządu powiatu. - Uzupełniono ją kruszywem łamanym, oczyszczono i skropiono, ponownie uzupełniono poprzez nałożenie warstwy wyrównawczo-wzmacniającej, po czym ponownie skropiono i dopiero po tych czynnościach ułożono geokompozyt. Zakończyło to cały proces wzmacniania podbudowy tej drogi.

Odwodniono też teren, wycięto krzaki z pasa drogowego, ścięto zawyżone pobocza, odmulono rowy przydrożne i przeprowadzono plantowanie skarp i dna rowu.

- Dodatkowo ułożono ścieki z elementów betonowych w Chwałkowie, wykonano studzienki ściekowe oraz odmulono przepusty na zjazdach i uzupełniono obustronnie pobocza - uzupełnia Leszek Loch, zastępca dyrektora Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Jak podkreślał wiceprzewodniczący rady powiatu Władysław Gołębiowski, mieszkaniec gminy Marcinowice, jazda tą trasą do tej pory była niebezpieczna. Liczne uskoki i pofalowana nawierzchnia utrudniała normalnie przejechanie i była zmorą kierowców.

Remont drogi na trasie Strzelce-Chwałków wykonała firma Eurovia Polska, która wygrała przetarg. Był on współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 50 proc., czyli 577773,53 w ramach tzw. schetynówek, a także przez gminę Marcinowice w wysokości 150 000,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group