Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z intencją na Jasną Górę [FOTO,VIDEO]

Niedziela, 31 lipca 2011, 16:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 10:17
Autor: Gra
Świdnica: Z intencją na Jasną Górę [FOTO,VIDEO]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kilkaset mieszkańców diecezji świdnickiej wyruszyło dziś spod świdnickiej katedry na Jasną Górę. Każdy z nich zanosi do Matki Boskiej swoją własną intencję.

Tak jak Marta, Weronika i Paulina z Głuszycy. – Każda z nas idzie w swojej intencji. To bardzo osobiste prośby, więc wolałybyśmy zostawić je dla siebie – wyznają dziewczyny. Dwudziestoletnia Marta na trasę pielgrzymkową wyruszyła już czwarty raz. – Uważam, że taka forma duchowości jest o wiele ciekawsza – przyznaje Marta. Szesnastoletnia Weronika po raz pierwszy w piesze pielgrzymce wzięła udział w tamtym roku. – Poprzednio dopisała pogoda, zobaczymy, jak będzie teraz. Cieszę się jednak, że tak spędzam swoje wakacje – mówi Weronika.

Wspólnie z Martą i Weroniką w tym roku na Jasną Górę wyruszyła także dwudziestopięcioletnia Paulina. - Od dawna już o tym myślałam, ale jakoś nie mogłam się zdecydować. W tym roku mam specjalną intencję, którą zamierzam zanieść na Jasną Górę –wyjaśnia Paulina.

Zobacz film:

Dziewczyny na trasę pielgrzymki wyszły wczoraj z Głuszycy, dzisiejszą noc spędziły w Świdnicy. A o godzinie 11.00 wspólnie z pielgrzymami z całej diecezji świdnickiej wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez biskupa diecezji świdnickiej księdza Ignacego Deca. – Wyruszacie dziś na Jasną Górę, by tam powierzyć Matce Boskiej swoje sprawy – mówił ksiądz biskup Ignacy Dec.

Ilu pielgrzymów wyruszyło dziś na trasę VIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej? Tego jeszcze nie wiadomo. Dokładne liczby będą znane w połowie tygodnia. Szacuje się, że grupa diecezji świdnickiej liczy podobnie, jak w latach poprzednich 800-900 osób.

Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą w 9 sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group