Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z przyjaciółmi o Ojcu Świętym

Niedziela, 16 maja 2010, 10:08
Aktualizacja: Czwartek, 27 maja 2010, 21:18
Autor: KO
Świdnica: Z przyjaciółmi o Ojcu Świętym
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Słowo „papież” do dziś kojarzy się nam z Janem Pawłem II i tylko z nim – powiedziała nam siedemnastoletnia Natalia po wczorajszym wieczorze wspomnień o Ojcu Świętym. I coś w tym jest. O swojej przyjaźni z Papieżem Polakiem opowiadał ksiądz Henryk kardynał Gulbinowicz.

Metropolita senior wrocławski, ksiądz Henryk kardynał Gulbinowicz i Papież Polak, Jan Paweł II znali się i lubili od wielu lat. Ojciec Święty znał możliwości kardynała, więc często zlecał mu odpowiedzialne zadania, jak organizację spotkań młodych Taizé i wielkiej imprezy - Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Po tym spotkaniu wiernych z całego świata Jan Paweł II nazwał Wrocław miastem spotkań. Do dziś władze miejskie wykorzystują to hasło.

Wczorajszy wieczór wspomnień, po którym świdnicka młodzież (i nie tylko) obejrzała premierę nowego filmu Wojciecha Lewandowskiego „Pokolenie JP II”, to kolejna z cyklu imprez w ramach Dni Papieskich w Świdnicy. Po filmie młodzież dyskutowała na temat tego, czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak „Pokolenie JP II”.

- Istnieje – stwierdził po spotkaniu z pełnym przekonaniem osiemnastoletni Marcin. – Może nie wszyscy ludzie w moim wieku głośno się do tego przyznają, ale przecież Jan Paweł II miał na nas ogromny wpływ.

Dziś kolejne imprezy w ramach dni poświęconych Papieżowi Polakowi – o godz. 13.30 w świdnickiej katedrze zostanie otwarta wystawa „Kraina Benedykta XVI”, a w parafii p.w. Ducha Świętego będziemy mogli obejrzeć widowisko muzyczno-literackie „Czyńcie Ziemię sobie poddaną”. Jutro czeka nas projekcja filmu „Świadectwo” (teatr, godz. 18.00), a we wtorek - wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy plastycznej „Kamień wiary” (teatr, godz. 12.00), uroczysta msza święta w rocznicę urodzin Jana Pawła II (katedra, godz. 18.00) i koncert „Z wielkim westchnieniem, ciągle na nowo spajać się, pojednawczo, z niebiańską wyrozumiałością” (katedra, godz. 19.00).

Imprezy odbywają się nie tylko w Świdnicy, dziś o godz. 16.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach inscenizacja „W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II – Bądźmy świadkami miłości”.

Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group