Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Świdnica następny zabytkowy obiekt sakralny otrzyma dofinansowanie na prace konserwatorskie. Umowę o dofinansowanie z budżetu gminy na realizację zadania polegającego na wykonaniu prac konserwatorskich płyt nagrobnych wnętrza kościoła – Etap I w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Pszennie, podpisał z Bartłomiejem Strózikiem - wójtem gminy Świdnica proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja w Pszennie ks. Przemysław Pojasek.
Kwota dofinansowania prac konserwatorskich to 30 000,00 zł.
Warto również wspomnieć, że parafie w Pszennie oraz Grodziszczu zostały beneficjentami dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Parafia pw. św. Mikołaja w Pszennie na zadanie pod nazwą: „Renowacja zespołu całopostaciowych płyt nagrobnych wewnątrz kościoła parafialnego”- 80 000 złParafia pw. św. Anny w Grodziszczu na zadanie pod nazwą: „Remont konserwatorski ołtarza bocznego z obrazem „Pieta”” – 100 000 złStałe utrzymanie zabytkowych kościołów wiąże się z koniecznością prowadzenia regularnych prac, dlatego też środki zewnętrzne są ważnym wsparciem dla parafii w ich realizacji.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.