Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bronów: Zakończono modernizację drogi w Bronowie

Wtorek, 11 listopada 2014, 15:46
Aktualizacja: 15:47
Autor: red.
Bronów: Zakończono modernizację drogi w Bronowie
Fot. UG Świdnica
Od ponad roku mieszkańcy Bronowa korzystają ze zmodernizowanej świetlicy, uporządkowanego placu przy obiekcie oraz wybudowanego placu zabaw w swoim sołectwie, organizując imprezy okolicznościowe, festyny czy zajęcia dla dzieci.

W ostatnim czasie mogą się oni również cieszyć z wyremontowanej drogi w ich miejscowości. Była to inwestycja bardzo oczekiwana, zwłaszcza przez rolników z tego niewielkiego sołectwa. Jest to bowiem droga dojazdowa do gruntów rolnych, której remont pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wyremontowany 200-metrowy odcinek drogi, znajdujący się na działce Nr 32, posiada nową nawierzchnię utwardzoną z betonu asfaltowego wraz z wykonanymi z kruszywa łamanego poboczami.

W odbiorze drogi oprócz pracowników Urzędu Gminy Dobromierz, przedstawicieli firmy wykonującego zadanie, czyli Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, uczestniczyli również sołtys wsi Bronów Stefan Kucharek oraz radna Danuta Świerk, którzy podziękowali w imieniu mieszkańców za kolejną inwestycję w tej miejscowości.
Koszt zrealizowanego zadania to blisko 52 tys. zł., a jego wykonanie było możliwe dzięki uzyskanej dotacji celowej z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości ponad 40 tys. zł

Droga w Bronowie to kolejna droga w gminie, która doczekała się gruntownej modernizacji w ciągu mijającej kadencji.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group