Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapraszamy na wykład pt. „Kościoły średniowiecznej Świdnicy”

Piątek, 4 maja 2018, 11:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 11:36
Autor: red
Świdnica: Zapraszamy na wykład pt. „Kościoły średniowiecznej Świdnicy”
Fot. organizatorzy
W sobotę 5 maja o godzinie 14.30 zapraszamy do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy na wykład pt. „Kościoły średniowiecznej Świdnicy”, który wygłosi świdnicki historyk, badacz historii Śląska –  Sobiesław Nowotny.

- Uczestnicy spotkania będą mieli doskonałą okazję do podyskutowania o tym  dlaczego średniowieczne kościoły były przenoszone z miejsca na miejsce i dlaczego budowano je głownie przy bramach, a także ile ich było i gdzie stały. Będzie się można także dowiedzieć jakie tajemnice skrywa istniejący do dziś średniowieczny kościół św. Barbary znajdujący się w obrębie tzw. Baszty – mówi Sylwia Osojca – Kozłowska kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Prelekcja ta, połączona z krótką prezentacją multimedialną to kolejne spotkanie w tym roku przygotowane przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy w ramach cyklu „Świdnickie spotkania z turystyką, historią i kulturą”.

W jego ramach realizowane są wpisujące się w „Strategię rozwoju turystyki Świdnicy na lata 2016-2026” działania z zakresu edukacji turystycznej i regionalnej, wśród których znajdą się m.in. prezentacje, wykłady i panele dyskusyjne dotyczące historii naszego miasta, turystyki, kultury, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także warsztaty.

Zapraszamy w gościnne progi Muzeum Dawnego Kupiectwa – już w sobotę 5 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group