Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowskie ulice w remoncie

Niedziela, 23 czerwca 2013, 12:40
Aktualizacja: 12:43
Autor: red.
Żarów: Żarowskie ulice w remoncie
Fot. UM Żarów
Trwają intensywne prace remontowe, które polegają na ułożeniu nowych nawierzchni bitumicznych na kolejnych trzech ulicach w Żarowie: Jarzębinowej, Lipowej i Akacjowej. Dodatkowo, w ciągu ulicy Jarzębinowej w Żarowie powstanie nowy ciąg pieszy, wykonywany przez pracowników interwencyjnych zatrudnionych przez żarowski Urząd Miejski. Remonty żarowskich ulic zostaną sfinansowane środkami pochodzącymi z budżetu gminy Żarów.

- Prace rozpoczęły się początkiem czerwca. W pierwszej kolejności do remontu zostały zakwalifikowane te drogi, na których jest wbudowana w pełni infrastruktura techniczna. A poza tym, są to najstarsze ulice z nawierzchnią szutrową. Z pewnością realizacja tego projektu znacznie ułatwi komunikację mieszkańców tych ulic. Konieczność nałożenia warstwy asfaltowej spowodowana była złym stanem technicznym nawierzchni. Prace wykonujemy z bieżących środków finansowych na utrzymanie dróg. Jak każde remonty, również ten, który trwa przy osiedlu domów jednorodzinnych wiąże się z częstymi utrudnieniami. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i spokojnie doczekać ich zakończenia - wyjaśnia Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza Żarowa.

Dokładnie w takiej samej technologii gmina Żarów wykonuje drogi w innych miejscowościach, dzięki dofinansowaniu z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. W tym roku modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych doczekają się mieszkańcy Mrowin, Kalna, Pożarzyska, Łażan i Wierzbnej. - Wspólnie z burmistrzem i pracownikami Urzędu z uwagi na liczne sugestie dotyczące ograniczenia tonażowego i bezpieczeństwa mieszkańców ulic w tej części domków jednorodzinnych będziemy wnioskować o zmianę organizacji ruchu jeszcze w tym roku - wyjaśnia radny Rady Miejskiej Żarowa Mariusz Borowiec.

Niestety niektórzy mieszkańcy zamiast cieszyć się z wykonywanych prac utrudniają ich dokończenie. - Mam nadzieję, że kolejne prace przy tych ulicach nie spotkają się już z żadnym oporem, a my znów będziemy mogli kontynuować rozpoczęty remont - dodaje Grzegorz Osiecki.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group