Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zimowe łatanie zamkniętej Wałbrzyskiej

Wtorek, 11 stycznia 2011, 19:28
Aktualizacja: 19:34
Autor: red.
Świdnica: Zimowe łatanie zamkniętej Wałbrzyskiej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Historia sprzed roku się powtarza – zamknięto ul. Wałbrzyską, czyli część świdnickiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 379. Nawierzchnia brukowana jest w fatalnym stanie, podobnie zresztą jak fragmenty nawierzchni asfaltowej. Rozpoczęło się łatanie.

O wyłączeniu z ruchu fragmentu ulicy postanowił Urząd Miejski w Świdnicy, nie czekając na decyzję zarządcy, czyli władz województwa dolnośląskiego.

Władze miasta napisały do dyrekcji Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei pismo z prośbą o szybką interwencję. – Już przed rokiem, gdy jeszcze miasto pełniło rolę zarządcy dróg wojewódzkich, zwracaliśmy uwagę, że ul. Wałbrzyska wymaga gruntownego remontu, a nie tylko doraźnego - mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy. - Była okazja do przeprowadzenia prac, ponieważ w rejonie tym prace przeprowadzał zakład gazowniczy. Władze województwa nie były jednak zainteresowane finansowaniem tego przedsięwzięcia, mimo że miasto deklarowało udział finansowy, który wspólnie z zakładem gazowniczym, przekraczał 70 proc. kosztów. Obecnie nie odpowiadamy za zarząd tą drogą, ale korzystają z niej mieszkańcy Świdnicy, dlatego interweniujemy u zarządcy.

Do odwołania wyłączone z ruchu zostały przystanki autobusowe: Korczaka i Wałbrzyska/Kusocińskiego. Informacje praktyczne od świdnickich urzędników:
* nieprzejezdny jest odcinek ulicy Wałbrzyskiej od skrzyżowania z ul. Mierniczą do skrzyżowania z ul. Leśną. Objazd dla kierowców wytyczono ul. Korczaka i Leśną,
* do odwołania wyłączone z ruchu zostały również przystanki autobusowe: Korczaka i Wałbrzyska/Kusocińskiego,
* przystanek zastępczy w dla linii nr 10 w kierunku Strzelińskiej i nr 50 w kierunku ul. Wokulskiego usytuowany zostanie na ul Leśnej (skrzyżowanie z ul Wrzosową i Mierniczą),
* przystanek zastępczy dla linii nr 10 jadącej w kierunku Pogorzały oraz linii nr 52 jadącej w kierunku Kopernika usytuowany będzie na odcinku ul Leśnej (skrzyżowanie z ul Wałbrzyską i Mierniczą).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group