Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złoto dla Mokrzeszowa

Wiadomości: Region - Mokrzeszów
Środa, 2 grudnia 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:39
Autor: SP, opr. MaS
Fot. SP
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mokrzeszowie otrzymał złoty medal nadany szkole za opiekę nad miejscami pamięci narodowej.

Ceremonia wręczenia odbyła się 30 listopada przy wypełnionej po brzegi auli, a poprzedził ją przygotowany przez uczniów i nauczycieli występ artystyczny o tematyce patriotycznej. To prestiżowe odznaczenie nadane zostało na wiosek Prezesa Okręgu Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich - Jana Paluchniaka a przyznała je Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, której przewodniczy profesor Władysław Bartoszewski.

Medal wręczył wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Tadeusz Nalewajko. Odznaki „zasłużony dla rolnictwa” otrzymali z jego rąk także wyróżniający się nauczyciele szkoły.

- Przyznanie szkole złotego medalu za opiekę nad miejscami pamięci narodowej jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. - cieszyła się dyrektor szkoły Anna Wojtysiak - Dziękuję szczególnie młodzieży i nauczycielom szkoły, którzy od lat angażują się w działania związane z upamiętnianiem wydarzeń i postaci związanych z walką, chętnie uczestniczą w organizowanych obchodach rocznicowych wydarzeń związanych walką i męczeństwem a także sami inicjują ich popularyzację.

Oprócz wiceministra wśród gości znaleźli się także starosta Zygmunt Worsa, wójt Teresa Mazurek, prezes ZP PSL Tadeusz Słobodzian oraz była długoletnia dyrektor szkoły Elwira Kinast.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group