Poniedziałek, 22 czerwca

Zmarł Jan Palichleb

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

11 kwietnia zmarł Jan Palichleb, mieszkaniec Świebodzic, wielki pasjonat historii naszego miasta, który przez ponad 25 lat opracowywał kronikę miasta, był członkiem Społecznego Komitetu projektu pomnika Gustava Beckera.

Uczestnik wielu wydarzeń historycznych naszego miasta. Jan Palichleb miał wielki talent artystyczny, tworzył piękne grafiki, które odkrywały niezwykłe i nieoczywiste uroki Świebodzic, obecnie wyeksponowane są w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prace były prezentowane także na kilku wystawach.

Pogrzeb Św. P. Jana Palichleba odbędzie się dzisiaj, tj. 15 kwietnia o godz. 14:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wałbrzyskiej.

Głębokie wyrazy współczucia rodzinie składa Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, podkreślając, że „Jan Palichleb był Wielkim Człowiekiem, który w sercu nosił zawsze Miasto Świebodzice”.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka