Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Co z ul. Szarych Szeregów w Strzegomiu?

Środa, 28 sierpnia 2013, 9:09
Aktualizacja: 9:11
Autor: red.
Strzegom: Co z ul. Szarych Szeregów w Strzegomiu?
Fot. UM Strzegom
Roboty obecnie wykonywane w ul. Szarych Szeregów, szczególnie na odcinku od skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Wesołą, stwarzają bardzo duże utrudnienia dla mieszkańców, jak również utrudnienie w ruchu, dlatego władze miasta proszą mieszkańców o wyrozumiałość i w imieniu wykonawców przepraszają za wszelkie uciążliwości.

Inwestycja związana z wykonaniem kanalizacji sanitarnej w ul. Szarych Szeregów, Wesołej, Reja, kanalizacji deszczowej w ul. Szarych Szeregów i ul. Rybnej oraz przebudowy ul. Szarych Szeregów realizowana jest w bardzo trudnych warunkach terenowych, nie tylko ze względu na infrastrukturę podziemną, ale też trudne warunki gruntowe, duże nawodnienie oraz wykonywanie robót obok czynnego kolektora sanitarnego.

- W trakcie budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Szarych Szeregów stwierdziliśmy wypłycenie sieci gazowej na całym odcinku budowy - w warstwie podbudowy na głębokości ok. 47cm, co jest niezgodne z przebiegiem sieci gazowej na mapach sytuacyjno-wysokościowych w dokumentacji projektowej - informuje Katarzyna Cioruń, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - W związku z tą kolizją roboty drogowe zostały wstrzymane. Dolnośląska Spółka Gazownictwa w Wałbrzychu, którą powiadomiliśmy, przystąpiła do wymiany gazociągu oraz przyłączy gazowych - dodaje Katarzyna Cioruń. Roboty związane z przebudową gazociągu nie zostały jeszcze zakończone.

Pomimo tych utrudnień w ul. Sz. Szeregów oraz w ul. Wesołej do wiaduktu kolejowego wybudowany został już cały kolektor sanitarny, do którego zostały przepięte wszystkie kanały boczne i przyłącza kanalizacji sanitarnej z budynków mieszkalnych po obu stronach ulicy. Równocześnie wykonywana jest sieć oświetlenia drogowego oraz trwają roboty drogowe. Wybudowany kolektor sanitarny zastąpi istniejący przedwojenny, który po wyczyszczeniu i remoncie będzie kanałem deszczowym odprowadzającym wody opadowe do rzeki Strzegomki.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group