Poniedziałek, 22 czerwca

Festiwal zawitał do Świebodzic

Audio

Czytaj na głos

Autor: UM Świebodzice 1 min czytania

XI Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga w Świebodzicach - wysoka kultura w naszym mieście.

Za nami wspaniały koncert wirtuozów Zuzanny Bator oraz Macieja Bator w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła - Koncert Kontrasty i Harmonie. Duet zaprezentował genialną grę na cztery ręce i cztery nogi. Monumentalne brzmienie organów w połączeniu z utworami Mozarta, Karg-Elerta i Ryczka dosłownie wypełniło przestrzeń świątyni, wywołując gęsią skórkę. To wspaniałe wydarzenie odbyło się dzięki przyznanej dotacji z Miasta Świebodzice.

Słowa uznania przekazali artystom obecni na koncercie: Paweł Ozga - Burmistrz Miasta Świebodzice, Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal oraz Ksiądz Proboszcz Tadeusz Chlipała. W koncercie wziął udział także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Latuszek.W podziękowaniach wybrzmiało - Państwa wirtuozeria, pasja oraz unikalny dialog z instrumentem firmy Schlag&Söhne na nowo ożywiły bogate dziedzictwo muzyczne naszego regionu, za co dziękujemy z całego serca.Dzisiejszy koncert miał podwójny wymiar, bo właśnie w niedzielę przypada Światowy Dzień Muzyki. Należy zaznaczyć, że wspaniała jest też świebodzicka publiczność, która tworzy wyjątkowy klimat, a to jeszcze bardziej motywuje nas do działania. Przed nami jeszcze dwa z czterech koncertów.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka