Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Listopadowy weekend na drogach – 2 wypadki, 25 kolizji

Poniedziałek, 15 listopada 2010, 14:52
Aktualizacja: 14:55
Autor: KO
powiat świdnicki: Listopadowy weekend na drogach – 2 wypadki, 25 kolizji
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od środy, 10 listopada, do niedzieli, 14 listopada, policjanci prowadzili działania prewencyjne na drogach pod nazwą „Listopadowy weekend”. Partole miały za zadanie wyeliminowanie z ruchu kierujących w stanie nietrzeźwości, zwiększyć przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości i egzekwować stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jedenastu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Rekordzista miał w organizmie 2,62 promila alkoholu. Został zatrzymany w piątek, 12 listopada przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

- Na naszych drogach doszło do dwudziestu pięciu kolizji, w większości były to drobne stłuczki – mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej policji. - Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń drogowych było nie zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nadmierna prędkość czy nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi.

Na drogach w powiecie świdnickim doszło też do dwóch wypadków. Do pierwszego z nich doszło w sobotę, 13 listopada, około godziny 18.50 w Szczepanowie, gdzie kierująca seatem ibizą 35-letnia mieszkanka Świdnicy potrąciła idącego drogą, pieszego 21-letniego mieszkańca Szczepanowa. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu i pozostał na obserwacji w Latawcu. Kierująca była trzeźwa.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 14 listopada, około godziny 17.17 w Modliszowie, gdzie kierujący VW golfem 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożny mur. W wyniku wypadku obrażeń w postaci złamania żebra, złamania kości strzałkowej i piszczelowej nogi prawej doznała 23-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która pozostała na obserwacji w szpitalu. Kierujący również był trzeźwy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group