Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Nowe chodniki przy drogach powiatowych

Sobota, 8 października 2011, 0:39
Aktualizacja: 0:40
Autor: Starostwo Powiatowe
powiat świdnicki: Nowe chodniki przy drogach powiatowych
Fot. użyczone
Oprócz remontów i budowy dróg powiat nie zapomina także o pieszych. Specjalnie dla nich na przełomie września i października oddane zostały do użytku dwa nowe chodniki w ciągu dróg powiatowych w Witoszowie Dolnym i Krzczonowie (Gmina Świdnica). Koszt robót to 178 tys. zł.

Oba nowe chodniki istotnie poprawiły bezpieczeństwo poruszających się wzdłuż bardzo ruchliwych dróg powiatowych pieszych. W Witoszowie Dolnym chodnik powstał przy drodze powiatowej nr 3396D. Jego długość wynosi 318 mb.

- Chodnik wykonany został z kostki betonowej. Dodatkowo zleciliśmy budowę czterech wpustów deszczowych wraz z przykanalikami. Zadanie w całości sfinansowane zostało z budżetu powiatu. Łączny koszt robót zamknął się kwotą 65 tys. zł. – informuje Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego

Kolejne 525 mb chodnika wybudowane zostało w miejscowości Krzczonów, przy drodze powiatowej nr 2878D. Koszt robót to kwota 113.430 zł.

- Budowę tego chodnika w całości sfinansowała Gmina Świdnica. To kolejny przykład na wzorową współpracę samorządów: powiatowego i gminnego przy realizacji istotnych dla mieszkańców inwestycji – cieszy się Sabina Cebula z Zarządu Powiatu. – Zachęcamy, aby także i w przyszłym roku gminy włączały się w finansowanie budowy chodników, gdyż dzięki takiej współpracy udaje nam się rokrocznie remontować i budować nowe ciągi dla pieszych niemal w każdej gminie naszego powiatu – dodaje Sabina Cebula.

Od wielu lat powiat świdnicki realizuje budowę chodników w ciągu dróg powiatowych właśnie w oparciu o finansowanie robót wspólnie z gminą, na terenie której dana droga przebiega. Taka współpraca pod kątem wspólnych inwestycji rozwija się coraz lepiej.

- Przeważnie jest tak, że gminy udzielają finansowego wsparcia, a zadanie jest w całości przeprowadzane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. Czasem jednak gminy decydują się sfinansować całość zadania i pełnią przy tym funkcję inwestora. Tak stało się właśnie w przypadku chodnika w Krzczonowie – wyjaśnia Marek Olesiński, dyrektor SDPŚ.

Z nowych chodników cieszą się przede wszystkim ich użytkownicy, gdyż od teraz mają do dyspozycji bezpieczny i komfortowy fragment drogi spacerowej w miejscu, gdzie do tej pory chodnika w ogóle nie było.

(Monika Żmijewska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group