Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe chodniki w gminie Strzegom

Środa, 11 września 2013, 12:58
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Region: Nowe chodniki w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
W ostatnim okresie pojawiły się nowe chodniki w Goczałkowie i na ul. Koszarowej w Strzegomiu.
Mieszkańcy Goczałkowa mają nowy chodnik, który powstał przy ul. Bocznej. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DROG–ART ze Strzegomia. 74–metrowy odcinek w Goczałkowie prowadzi do przystanku autobusowego, z czego mieszkańcy są niezwykle zadowoleni.

W odbiorze nowego chodnika brali udział inspektor Monika Cieśla i inspektor Paweł Marchlewski z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, Sabina Cebula - etatowy członek zarządu i dyrektor Służby DPŚ - Marek Olesiński. Wykonanie nowych chodników jest możliwe dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy powiatem świdnickim a gminą Strzegom, na mocy którego strzegomski samorząd współfinansuje inwestycje w kwocie 200 tys. zł. Powiat wyasygnował na ten cel kwotę w wys. 50 tys. zł.

Aktualnie trwają także prace na ul. Koszarowej w Strzegomiu, których wykonawcą jest firma P.H.U.N. "STAL-LOK" Jadwiga Rypan z Żarowa. - Na dzień dzisiejszy został częściowo wykonany chodnik przy ul. Koszarowej, wbudowano krawężniki oraz wykonano na części drogi podbudowę oraz stabilizację. Planowany termin zakończenia robót - 4 październik 2013 r. - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w UM w Strzegomiu. Prace wykonywane są w ramach "Przebudowy drogi gminnej ul. Koszarowej w Strzegomiu wraz z budową drobnej infrastruktury przestrzeni publicznej na terenach powojskowych" - ETAP I "Przebudowa odcinka ul. Koszarowej w Strzegomiu".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group