Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe chodniki w gminie Świdnica i gminie Strzegom

Czwartek, 5 września 2013, 8:44
Aktualizacja: 9:25
Autor: red.
Region: Nowe chodniki w gminie Świdnica i gminie Strzegom
Fot. użyczone
We wtorek, 3 września oddano do użytku nowe chodniki w gminach Strzegom i Świdnica. Z nowych inwestycji cieszyć się będą mieszkańcy Pszenna, Goczałkowa i Stanowic.

W Pszennie renowacji poddany został chodnik przy ul. Nadbrzeżnej o łącznej powierzchni prawie 240 m 2. Całość inwestycji, przy współfinansowaniu Gminy Wiejskiej Świdnica, opiewała na kwotę 43 tys. złotych. Chodnik wykonany został przez firmę Bud – Bruk z Pastuchowa. W odbiorze uczestniczyli sołtys wsi Ryszard Szczepanik, Bartosz Strózik reprezentujący Urząd Gminy oraz Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu i Marek Olesiński ze Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Nowych ciągów pieszych doczekali się także mieszkańcy ul. Bocznej w Goczałkowie i ul. Strzegomskiej w Stanowicach. Obie inwestycje za łączną kwotę 57 tys. złotych przeprowadziło Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DROG ART ze Strzegomia. - Odcinek w Goczałkowie, chodź niedługi, bo tylko 74 metrowy, znacznie ułatwi i poprawi jakość życia mieszkańców, którzy przy pomocy Sołtysa Stefana Dudyka i radnego Józefa Staraka bardzo zabiegali, aby ten chodnik powstał, prowadzi on bowiem do przystanku autobusowego – mówi Sabina Cebula. Natomiast chodnik, a właściwie plac, w Stanowicach, bardzo dobrze komponuje się z nowo wyremontowaną przez gminę świetlicą. Przede wszystkim zaś stanowić będzie bezpieczne przejście dla mieszkańców korzystających ze świetlicy i przystanku autobusowego. Obie inwestycje przeprowadziły wspólnie gminy i powiat świdnicki.

- Planując inwestycje staramy się współpracować z gminami, które oprócz partycypacji finansowej, doskonale wiedzą co i gdzie remontować aby remont i cała inwestycja w jak największym stopniu służyła lokalnej społeczności.. Tak właśnie było i w tym przypadku – podsumowuje Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula.

W obu odbiorach na terenie Gminy Strzegom brali udział inspektor Monika Cieśla i inspektor Paweł Marchlewski z Urzędu Miasta w Strzegomiu, sołtys Stanowic Zdzisława Dmytrarz oraz Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządy i dyrektor SDPŚ Marek Olesiński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group