Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe drogi na wsiach

Sobota, 12 października 2013, 8:26
Autor: red.
Gmina Żarów: Nowe drogi na wsiach
Fot. UM Żarów
Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli poruszać się zmodernizowanymi drogami. Kolejnych siedem dróg w gminie Żarów doczeka się remontu. Tym razem remontowane będą drogi dojazdowe do gruntów rolnych w Łażanach, Pożarzysku, Mrowinach, Kalnie i Wierzbnej. Remont dróg, na które gmina Żarów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego potrwa do końca października.

- Wykonawca robót, Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów został wyłoniony w przetargu i realizuje zadania w ramach zawartej z gminą Żarów umowy, która obejmuje roboty ziemne, wykonanie podbudowy i nawierzchni asfaltobetonowej, regulację studzienek oraz wykonanie poboczy - wyjaśnia Piotr Weiland, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Corocznie w gminie Żarów przybywa nowych i wyasfaltowanych dróg. W ubiegłym roku wyremontowane zostały drogi w Krukowie, Pyszczynie, Gołaszycach, Mikoszowej i Marcinowiczkach. Jednak z nowych inwestycji cieszą się najbardziej mieszkańcy. - W przypadku większych opadów drogi często zamieniają się w błotnisko, a w upały dokucza nam kurz, który wzniecany jest przez przejeżdżające po nich samochody. Jako mieszkańcy nie ukrywamy, że nieutwardzone drogi sprawiają wiele problemów. Cieszę się, że w tym roku również Łażany dołączą do kolejnych miejscowości w naszej gminie, które będą miały nową drogę - mówi Danuta Gadzina, sołtys Łażan.

Całkowity koszt remontu dróg wyniesie prawie 700 tysięcy złotych, z czego 50 procent pokryje dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego przyznane w ramach działania: ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group