Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jugowa: Ostatnie remonty na drogach powiatowych

Czwartek, 5 grudnia 2013, 9:01
Autor: red.
Jugowa: Ostatnie remonty na drogach powiatowych
Fot. użyczone
Korzystając z ostatnich dni słonecznej aury, drogowcy przeprowadzają ostatnie remonty dróg powiatowych. 2 grudnia zakończył się remont, przeprowadzony ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi.

Ostatnim, 375 metrowym fragmentem, wyremontowanym w ramach tego programu był odcinek drogi powiatowej nr 2916 D w miejscowości Jugowa. W ramach przeprowadzonych prac wykonano między innymi: frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej, wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej, wykonanie zjazdów bitumicznych na posesje, ścięcie i uzupełnienie poboczy, odmulenie rowów oraz oczyszczenie kolektora deszczowego i przepustów pod drogą.

- Cieszymy się z zakończenia kolejnej inwestycji drogowej przeprowadzonej na drogach powiatowych. Warto przy takiej okazji przypomnieć, że w ramach usuwanie skutków tegorocznej powodzi, powiat pozyskał środki ministerialne w wysokości 1.350.000 zł, za które naprawione zostały drogi w czterech miejscowościach. Na terenie Gminy Wiejskiej Świdnica droga we wsi Grodziszcze oraz Modliszów, na terenie Gminy Dobromierz we wsi Jugowa oraz w Gminie Strzegom we wsi Modlęcin. Udział finansowy gmin przy realizacji tych inwestycji wyniósł 20 % kosztów całkowitych – podsumowuje inwestycję Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Inwestycję w Jugowej przeprowadziła firma BISEK – asfalt z Kostomłotów a jej wartość zamknęła się w kwocie ponad 207 tysięcy złotych, z czego przeszło 165 tysięcy złotych pochodziło z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji a 41 tysięcy to środki własne Powiatu Świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group