Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Jasna Góra: Pielgrzymi wrócili

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 10:53
Aktualizacja: 10:56
Autor: KO
Świdnica/Jasna Góra: Pielgrzymi wrócili
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wczoraj VII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej gościła na Jasnej Górze. Na powitanie pątników przyjechał biskup Ignacy Dec. W pielgrzymce wędrowało dziewięćset pięćdziesiąt osób w ośmiu grupach – m.in. ze Świdnicy, Pieszyc, Dzierżoniowa i Wałbrzycha. Prawie dwa tysiące pielgrzymów dojechało autokarami na powitanie pieszych pątników.

Z naszej diecezji wędrowało dwudziestu sześciu księży, szesnastu diakonów, piętnastu kleryków, dziewięć sióstr zakonnych i jedna postulantka. Wielkim wydarzeniem był chrzest pięciomiesięcznej Ewy podczas pielgrzymki

Nasi pielgrzymi mieli do pokonania 230 km. Zajęło im to dziesięć dni. Wczoraj o godz. 9.00 biskup Ignacy Dec odprawił na Jasnej Górze mszę dla pątników. Tegoroczna pielgrzymka naszej diecezji wędrowała pod hasłem „W tym znaku zwyciężysz!”. Każdy etap pielgrzymi rozpoczynali modlitwą, godzinkami i śpiewem. W czasie drogi towarzyszył im Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pątnikami dowodził ksiądz Romuald Brudnowski, który wczoraj zaprezentował pielgrzymkę ze szczytu Jasnej Góry.

W tej chwili Częstochowa przeżywa szczyt pielgrzymkowy. Przez cały tydzień aż do soboty, 14 sierpnia, na Jasną Górę codziennie wchodzić będzie od kilku do kilkunastu pielgrzymek, zdążających na coroczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Fotorelacja z wyjścia pielgrzymki ze Świdnicy: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group