Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pośpiesz się ze zmianą opon

Wtorek, 15 listopada 2011, 9:59
Aktualizacja: 16:15
Autor: JB
Świdnica: Pośpiesz się ze zmianą opon
Fot. red
Jesień w tym roku była dla nas wyjątkowo łaskawa. Temperatura plusowa utrzymywała się do pierwszego tygodnia listopada.

Teraz gdy poranki są coraz bardziej zimne i witają nas przymrozkiem należy zadbać o własne bezpieczeństwo . Kierowcy czekają ze zmianą opon do ostatniej chwili. W tym momencie, jak dowiedzieliśmy się w jednym z zakładów wulkanizacyjnych na terenie Świdnicy nie ma jeszcze kolejek. Bez problemu można się umówić .
Opona zimowa jest ok. 25 procent droższa od opony letniej. Ale przy właściwej eksploatacji wystarcza na 5 lat. Natomiast jej brak może być bardzo bolesny, bo łatwiej o stłuczkę, a problem się zwiększa przy braku autocasco.

Dlatego specjaliści zalecają wymianę opon wówczas, gdy temperatura spadnie w nocy do 6-7 stopni poniżej zera, a w ciągu dnia będzie oscylować w granicy 4-6 stopni. Nie zaleca się samodzielnej wymiany - najlepiej udać się do autoryzowanej stacji obsługi samochodów, ponieważ jest ona wyposażona w specjalistyczne urządzenia, dzięki którym koła zostaną odpowiednio wyważone. Zostanie też zmierzone ciśnienie w oponach.

Śliska nawierzchnia jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętać należy, że za złą jakość opon przy kontroli drogowej można dostać mandat. Oby w tym roku zima, jak co roku, nie zaskoczyła tylko drogowców ale również i kierowców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group