Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Procesja różańcowa przeszła ulicami Świdnicy

Niedziela, 28 listopada 2010, 14:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 listopada 2010, 7:47
Autor: KO
Świdnica: Procesja różańcowa przeszła ulicami Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W intencji życia poczętego przez cały tydzień modlili się świdniccy wierni. Dniami i nocami – Jerycho Modlitewne to całodobowe czuwanie. Zakończone zostało wczoraj wieczorem. Gdy świdniczanie szli na imprezy andrzejkowe, od kościoła św. Józefa, przez Rynek – obok dyskoteki Mundo – do katedry szła procesja ze świecami.

Wierni modlili się „za ojca, matkę i za ich nienarodzone dziecko”. Odmówili różaniec, przy tajemnicy drugiej modlili się, „aby polskie rodziny były czyste, pełne radości i otwarte na dar życia”. Trzeciej tajemnicy towarzyszyło wezwanie: „Święta Rodzino spraw, abyśmy zawsze pamiętali, że tylko jedno jest najważniejsze – Bóg jako dawca życia” i „aby każde rodzące się dziecko było przyjmowane z radością”. Przy tajemnicy czwartej przypomniano, że „każde dziecko należy do Boga, nikt z nas nie jest jego właścicielem” i modlono się, „aby Polska obroniła prawo każdego człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. A przy tajemnicy piątej modlono się, „aby polska szkoła nie niszczyła obecności Boga w sercach dzieci”.

Wczoraj był dzień modlitewnej solidarności diecezji świdnickiej z Benedyktem XVI i całym Kościołem w trosce o poszanowanie życia dzieci nienarodzonych. Duchowni zapraszali zwłaszcza młodzież diecezji do wspólnego przeżycia tego czasu wraz z biskupem Ignacym Decem. Jednak w procesji różańcowej wzięli udział głównie starsi wierni. Gdy orszak szedł przy dyskotece w Rynku, grupka młodzieży głośniej to komentowała. - Przyklęknijcie – krzyknęła do nich jedna z wiernych, ale młodzież nie przyklęknęła.

W katedrze wierni obejrzeli film. Wysłuchali też słów Bożeny z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, która opowiadał o tym, jak w grupie postu wymodlono poczęcie jednego życia i rzeczywiście kobieta pragnąca dziecka zaszła w ciążę, ale teraz to życie jest zagrożone. Grupa wciąż modli się w jego intencji. W poniedziałek znane będą wyniki badań ciężarnej.

O czuwaniu pisaliśmy już przed tygodniem: Modlitewne Jerycho w intencji dzieci nienarodzonych - sobota, 20 listopada, godz. 13.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group