Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przebudowa wjazdu do miasta i kontynuacja remontu ulicy Wrocławskiej to drogowe priorytety Wałbrzycha

Środa, 11 grudnia 2013, 13:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Przebudowa wjazdu do miasta i kontynuacja remontu ulicy Wrocławskiej to drogowe priorytety Wałbrzycha
Fot. PAW
Dziś prezydent Roman Szełemej potwierdził, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy przebudowie wjazdu do Wałbrzycha. Kontynuowany też będzie remont ulicy Wrocławskiej.

- Wyłoniliśmy już wykonawców na te dwie bardzo istotne dla Wałbrzycha inwestycje – mówi Szełemej. – Przebudową wjazdu do Wałbrzycha zajmie się wrocławska firma. Wartość tej inwestycji to 28 milionów 114 tysięcy złotych.

Prezydent podkreśla, że ta inwestycja jest szczególnie ważna i to nie tylko dlatego, że ma bardzo szeroki zasięg, ale również dlatego, że ma w znaczący sposób wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności Wałbrzycha, a także atrakcyjności wałbrzyskiej strefy ekonomicznej.

Myśląc o tym remoncie mówimy o przebudowie 1300 metrów - od Palmiarni aż do ulicy Pogodnej, a więc około 200 metrów za skrzyżowaniem w dół. Zgodnie z zapowiedziami, kluczowe punkty tej inwestycji to budowa ronda (mniej więcej na wysokości Palmiarni), a następnie budowa 4 pasmowej drogi do skrzyżowania z ulicą Uczniowską oraz budowa wielkiego skrzyżowania.
- Już niemal wszystkie rodziny z budynków, które zostały wyznaczone do wyburzenia, otrzymały lokale komunalne, a trwa teraz wycena lokali własnościowych – tłumaczy prezydent. – Oczywiście będziemy zabiegać o dofinansowanie tej inwestycji, ale zdajemy sobie sprawę, że to przedsięwzięcie jest koniecznością.

Niejako przy okazji tej kluczowej inwestycji, zostanie wybudowana droga poboczna łącząca ulicę Witosa z rondem, które zostanie wybudowane. Wyburzenia budynków przy ulicy Wrocławskiej zaczną się jeszcze przed świętami. Prace przy tej inwestycji mają potrwać do końca przyszłego roku.

Druga inwestycja, której prezydent poświęcił kilka zdań, to kontynuacja remontu ulicy Wrocławskiej. Prace tu potrwają do końca listopada 2014 roku.

- Mowa o odcinku od ulicy Braci Śniadeckich do Dworca Miasto. Koszt tej inwestycji to 9,5 miliona złotych – mówi Szełemej. – Wyremontowana zostanie nie tylko droga i chodniki, ale również sieć kanalizacyjna, wodna, energetyczna, gazowa i teletechniczna.

Prezydent zwrócił również uwagę na to, że przy remontowanych w mieście drogach stawiane są nowe wiaty przestankowe, a wkrótce zamontowanych zostanie kolejnych kilkanaście tablic informacyjnych.

W tym roku miasto na remonty dróg i poprawę ich stanu wydało około 60 milionów złotych. W przyszłym roku plany są jeszcze bardziej ambitne, a prezydent mówi o kwocie 70 milionów złotych. Roman Szełemej, mówiąc o planowanych remontach, ujawnił, że chodzi o ulicę Wrocławską od WWSZiP do ulicy Grota Roweckiego, drugi odcinek ulicy Sikorskiego, odcinek ulicy Niepodległości, kontynuację remontu ulicy Wysockiego (jeszcze w tym tygodniu ma zostać uruchomiony ruch dwustronny przy ulicy Wysockiego), ulicę Strzegomską, na który to remont 12 milionów złotych przeznaczył Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Te wszystkie remonty wiążą się z konkretnymi utrudnieniami.

- Rozumiem zniecierpliwienie kierowców, ale te remonty to konieczność i apeluję o cierpliwość, bo staramy się szybko i intensywnie zmieniać obraz wałbrzyskich dróg – mówi Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group