Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Remont drogi powiatowej nr 2922D dobiega końca

Piątek, 28 czerwca 2013, 7:44
Autor: red.
Gmina Strzegom: Remont drogi powiatowej nr 2922D dobiega końca
Fot. UM Strzegom
Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej nr 2922D Granica – Tomkowice. Inwestycję zrealizował powiat świdnicki w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. Schetynówek.

W zakresie tej inwestycji poszerzono i wzmocniono podłoże na odcinku 1,5 km drogi, wykonano nową nawierzchnię bitumiczną i wzmocniono pobocza. Cieszy fakt oczyszczenia i pogłębienia rowów, co zabezpieczyło przyległe pola przed podtopieniami. Sprawdziły się także nowe przepusty pod zjazdami z pól. Obecnie trwają prace przy obmurowywaniu przepustów, będących ostatnim etapem realizacji przedsięwzięcia.

- Cieszymy się, że pomimo napiętego budżetu udaje się nam realizować remonty i przebudowy dróg powiatowych. Cieszy także bardzo dobra współpraca w tym temacie z poszczególnymi gminami powiatu świdnickiego, w tym konkretnym przypadku z Gminą Strzegom - mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

- Jest to pierwszy etap, który umożliwi w przyszłości skierowanie transportu granitu z Grabów do drogi krajowej nr 5. Oby nam się to udało jak najszybciej. Dziękuję za decyzję Starostwa Powiatowego, dotyczącą wykonania "Schetynówki" właśnie w naszej gminie - komentuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na wniosek powiatu świdnickiego. Wartość zadania wynosi 1.718.168,78 zł. Gmina Strzegom dofinansuje to zadanie w kwocie ponad 841 000 zł. Wykonawcą robót jest firma BISEK - asfalt Michał Bisek z Kostomłotów.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group