Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rewitalizacja – jest wykonawca

Środa, 27 lutego 2013, 10:15
Aktualizacja: 10:17
Autor: red.
Świebodzice: Rewitalizacja – jest wykonawca
Fot. użyczone
Firma PRE–FABRYKANT będzie wykonawcą przebudowy ulic i chodników w Rynku w Świebodzicach. Przedsiębiorstwo wygrało przetarg na II etap rewitalizacji Starego Miasta.

Prace obejmą nawierzchnię ulic i chodników w Rynku oraz ulic przyległych: Sienkiewicza, Prusa, Żeromskiego, Kopernika a także odcinek ulicy Szkolnej. Przybędzie zatoczek parkingowych, a na ulicach pojawią się stylizowane oświetlenie, będzie także na nowo zagospodarowana zieleń. Zakres działań jest duży i będzie się wiązać z utrudnieniami w komunikacji w ścisłym centrum. Z pewnością ma całym obszarze będzie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Firma wejdzie na plac budowy 1 kwietnia, zakończenie prac przewidziano na koniec września. Wartość inwestycji to blisko 2 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z dotacji unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013..

W ramach rewitalizacji prace przy odnowieniu wieży kościelnej rozpocznie także parafia pw. Św. Piotra i Pawła, która także otrzymała dofinansowanie z RPO oraz kilkadziesiąt wspólnot mieszkaniowych, którym również udało się pozyskać dotacje unijne na remonty elewacji i dachów kamienic w Rynku.

I etap rewitalizacji Starego Miasta – przebudowa płyty głównej - został zrealizowany w 2008 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group