Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyruszą na pielgrzymkę

Wtorek, 5 lipca 2011, 18:03
Aktualizacja: Środa, 6 lipca 2011, 12:41
Autor: GrA
Świdnica: Wyruszą na pielgrzymkę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już niespełna miesiąc dzieli świdnickich pielgrzymów od wyruszenia na trasę Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

To już ósma Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Zgodnie z tradycją pielgrzymkę zainauguruje Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezji świdnickiej księdza Ignacego Deca w świdnickiej katedrze w niedzielę 31 lipca o godzinie 11.00. Stąd biskup Ignacy Dec wyprowadzi pielgrzymów na trasę.

- W tym roku głównym patronem naszych „Rekolekcji w Drodze’” będzie Błogosławiony Jan Paweł II. Sięgniemy z rozmachem do obfitej skarbnicy Jego nauczania. Za sobą mamy już czas zwyczajnego zachwytu, kiedy dawaliśmy się ponosić emocjom, kiedy chłonęliśmy Jego obecność, sztywnieliśmy z radości i wzruszenia. Słuchaliśmy, co mówi, ale nie nadążaliśmy z zapamiętywaniem. Wtedy potrzebowaliśmy wchłaniania tej niezwykłej atmosfery. Potrzebowaliśmy przenikania do szpiku kości tego Bosko-ludzkiego i ludzko-Boskiego oddychania . Teraz nadszedł czas zatrzymywania się, refleksji, zapamiętywania i przejmowania się nauką Męża Bożego, jakim jest błogosławiony Jan Paweł II - wyjaśnia ksiądz Romuald Brudnowski, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki diecezji świdnickiej.

Pątnicy przejdą ze Świdnicy, przez Pieszyce, Zwróconą Bobolice,Radoszowice, Laskowice, Jezioro, Kawodrze, do Częstochowy. Cała trasa zajmie jedenaście dni. Na zakończenie pielgrzymki biskup diecezji ksiądz Ignacy Dec odprawi uroczystą Mszę Święta na Jasnej Górze.

Wszyscy, którzy chcą wyruszyć na pieszą pielgrzymkę powinni zgłaszać się w swoich parafiach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group