2 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” w dziedzinie chemii. Wziął w nim udział uczeń Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej (klasa 3c) – Mateusz Bykowski. Do konkursu przygotowywała go Pani Jolanta Uniejewska.
- Przez cały tydzień trzymaliśmy kciuki niecierpliwie wyczekując wyników. Pojawiły się w końcu w niedzielę wieczorem. Mateusz znalazł się ostatecznie wśród 16 najlepszych chemików na Dolnym Śląsku. Nasz laureat, który jak każdy trzecioklasista myśli o wyborze szkoły średniej, może spać spokojnie i nie martwić się o swoją najbliższą przyszłość. Za wygraną otrzymuje maksymalną ilość punktów z bloku przyrodniczego na egzaminie gimnazjalnym. Zapewne każda szkoła średnia będzie chciała mieć w swoim gronie laureata tak prestiżowego konkursu. Nie da określić się słowami radości, której Mateusz przysporzył naszemu gimnazjum. Jest pierwszym w historii Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej laureatem konkursu „zDolny Ślązak”. Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy mu wielu wspaniałych osiągnięć naukowych i osobistych. Może powtórzy sukces Marii Skłodowskiej Curie? - mówi szczęśliwa Jolanta Uniejewska.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.