Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zielona z betonu asfaltowego

Środa, 6 października 2010, 22:16
Aktualizacja: 22:19
Autor: red.
Świebodzice: Zielona z betonu asfaltowego
Fot. UM Świebodzice
Szykuje się gruntowny remont ulicy Zielonej w Świebodzicach. Jest to droga, która ułatwia dojazd z dzielnicy Ciernie do drogi wojewódzkiej nr 374 w kierunku Strzegomia. Jej remont będzie dofinansowany z budżetu państwa, bo gmina po raz kolejny zdobyła dotację z rządowego programu tzw. schetynówek.

Gmina Świebodzice, w odpowiedzi na ogłoszony przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki konkurs, złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 zadania pn. „Remont ulicy Zielonej w Świebodzicach”. Całkowity koszt zadania to 500 tys. a dofinansowanie to 250 tys. zł. Miasto otrzymało dofinansowanie, a kilka dni temu został wybrany wykonawca zadania.

- W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia ulicy Zielonej: na całym odcinku będzie miała nawierzchnię z betonu asfaltowego, po lewej stronie ulicy od strony zabudowań jednorodzinnych zostanie wyremontowany chodnik o szerokości 1,5 m., a od strony zakładów produkcyjnych powstanie pas zieleni. Wzdłuż jezdni usytuowany będzie parking z 11 miejscami parkingowymi – wylicza burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz.

Wykonawca ma czas na zrealizowanie zadania do 10 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group